Projekty

Zlot Młodzieży Polonijnej Polonicus 2015

W dniach 25 lipca – 7 sierpnia 2015r spotkało się we Wrocławiu prawie 120 młodych Polaków mieszkających na stałe poza krajem. Niektórzy pochodzili z Włoch, inni z Niemiec, Francji, czy Irlandii. Przyjechała również młodzież z Rosji i Ukrainy.

Pierwsze dwa dni, jak zwykle, spędziliśmy we Wrocławiu. Kino, kręgle, zwiedzanie miasta i oczywiście zakupy 🙂 Po tych dniach przejechaliśmy wszyscy do Starego Gierałtowa. Miejsca cichego, spokojnego, z dala od zgiełku miejskiego. Tam wspólnie przeżyliśmy niezwykłą przygodę 😀 Co robiliśmy? Wszystko, żeby powiedzieć na zakończenie „To był świetny czas”. Był sport i muzyka, tańce i zabawa, wędrówki i wycieczki.

Zwiedziliśmy Kłodzko, Kopalnie Złota i Pragę, na zajęciach survivalowych dowiedzieliśmy się jak przeżyć, a na zajęciach z pierwszej pomocy ja pomóc w nagłych przypadkach. Uczyliśmy się samoobrony, braliśmy udział w biegu patrolowym przygotowanym przez żołnierzy z Podczas zajęć sprawdzaliśmy swoją celność z łuku i innych broni oraz swoją sprawność fizyczną podczas zajęć przygotowanych przez żołnierzy.

Podczas zajęć kulinarnych zajmowaliśmy się zdrową kuchnią, w czasie zajęć z języka polskiego poznawaliśmy wiersze polskich poetów, a podczas zajęć plastycznych robiliśmy grafitti i szyliśmy torby oraz dekorowaliśmy koszulki. Wieczór „Mam talent” pozwolił spojrzeć innym okiem na kolegów i koleżanki, którzy są naprawdę bardzo utalentowani. Wspólne karaoke, czy konkursy. Rywalizacja przeplata się ze wspólnym działaniem.

Ilość zajęć proponowanych podczas POLONICUSA jest bardzo długa. Dyskoteki, mecze piłkarskie, zajęcia sportowe, zajęcia z historii i języka polskiego. I choć brzmi to strasznie, że podczas wakacji się uczymy, nie jest tak do końca. Zajęcia przygotowane są w taki sposób, że nie nudzą, nie męczą, nie są karą! Pomysłowość, kreatywność i pasja są widoczne w każdym punkcie programu, a dowodem na to są uśmiechnięte buzie Uczestników 😀 i Opiekunów oczywiście 🙂 U nas każdy znajdzie cos dla siebie!

Projekty zrealizowane

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

Adres korespondencyjny:ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław