Projekty

Pogorzelica – sierpień 2010

W 14 DNI DOOKOŁA ŚWIATA!

W dniach 15-28 sierpnia we współpracy ze Szkołą Języków Obcych BRITISH CENTRE organizowaliśmy kolonię dla dzieci w wieku 7-13 lat. Była to zupełnie nowa inicjatywa, która z pewnością będzie kontynuowana w kolejnych latach. W „Podróży dookoła świata” wzięło udział 30 uczestników z Wrocławia i okolic.

Nasi lektorzy zadbali o bardzo atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Dzieci w niekonwencjonalny sposób uczyły się nie tylko języka anielskiego, ale przede wszystkim poznawały kulturę krajów anglojęzycznych.

Podczas naszej kolonii dzieci nie tylko uczyły się języka angielskiego, ale przede wszystkim poznawały kulturę krajów anglojęzycznych. Naszym celem nie był nudna nauka języka angielskiego! Na początku naszej podróży dzieci otrzymały paszporty i codziennie odwiedzały jeden kraj. Podczas pobytu w USA dzieci będą bawiły się w Kowbojów i Indian, poznając zwyczaje indiańskie i płukały złoto. W czasie pobytu na Jamajce uczestnicy wykonywali stroje, uczyli się tańców jamajskich i tańczyli w rytm reggae. Przebywając w Nowej Zelandii odwiedzli wioskę Maorysów, a podczas wizyty w Australii odwiedzali Aborygenów i nauczyli się wykonywać rysunki aborygeńskie i grać na tradycyjnych instrumentach. Zwiedzając Szkocję dzieci wzięły udział w tradycyjnej olimpiadzie szkockiej i nauczyły się tańczyć tradycyjne irlandzkie tańce. Podczas krótkiej wizyty u Królowej Brytyjskiej wszyscy mieli możliwość poznać podstawowe zasady savoir-vivre.

Po zakończeniu naszej „Podróży dookoła świata” dzieci przywiozły do domu nie tylko mnóstwo materiałów z zajęć, ale przede wszystkim dużą ilość wiedzy, której nie nabyłyby z pewnością w szkole.

Podczas naszej kolonii nie zabrakło zajęć sportowych, plastycznych i muzycznych. Jednak wszystkie zajęcia dotyczyły głównego tematu, czyli „Podróży dookoła świata”. Uczestnicy malowali na szkle, wykonywali malowidła naskalne oraz malowali swoje ciała. Dzieci nie brały udziału w zwykłych zajęciach sportowych – ćwicząc poznawały sporty innych narodów. Uczestnicy nauczyli się piosenek, które śpiewają dzieci w Nowej Zelandii, poznają muzykę reggae oraz tańce irlandzkie.

Po zakończeniu naszej „Podróży dookoła świata” dzieci przywiozły do domu nie tylko mnóstwo materiałów z zajęć, ale przede wszystkim dużą ilość wiedzy, której nie nabyłyby z pewnością w szkole.

    CZEKAMY NA WAS W PRZYSŁYM ROKU!!!

Projekty zrealizowane

Nasi sponsorzy

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

ADRES KORESPONDENCYJNY:
ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław

    Skip to content