Projekty

Jarosławiec – sierpień 2012

Kolonia dla polskich dzieci z Kazachstanu w Polsce

Po ubiegłorocznej półkolonii w Kazachstanie, przyszedł czas na wspólny projekt z Ambasadą W Ałma Aty w Polsce. Do Polski zaprosiliśmy 25 młodych ludzi polskiego pochodzenia z Kazachstanu. Głównym celem pobytu młodych Polaków w Polsce było poznanie polskiej kultury, historii, a przede wszystkim języka polskiego.

Młodzież codziennie brała udział w zajęciach edukacyjnych. Młodzi Polacy chętnie poznawali polskie tradycje i zwyczaje. Mimo, że w ich żyłach płynie polska krew na co dzień w domu rodzinnym polskie zwyczaje niestety nie odgrywają ważnej roli. Ale dzięki pobytowi w Polsce mamy nadzieję, że to się zmieni. Widać było żywe zainteresowanie tańcem, historią i muzyką. Oczywiście z zajęć edukacyjnych młodzi ludzie brali udział w zajęciach sportowych oraz rekreacyjnych.

W Jarosławcu młodzież z Kazachstanu spotkała się z młodzieżą z Polski, dzięki czemu mogli również nawiązać przyjaźnie, które mamy nadzieję utrzymają się przez długi czas.

Uczestnicy oprócz miłych wspomnień otrzymali również podręczniki, aby w swoich miejscowościach móc kontynuować naukę języka polskiego.

Projekty zrealizowane

Nasi sponsorzy

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

ADRES KORESPONDENCYJNY:
ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław

    Skip to content