Projekty

Wrocław – sierpień 2014

Pobyt młodzieży polskiej z Rosji w Polsce

W dniach 17-30 sierpnia 2014 r. gościliśmy we Wrocławiu 40 osobową grupę młodzieży polskiego pochodzenia z Rosji. Uczestnicy pochodzili z czterech miejscowości: Władykaukaz, Petersburg, Rostok nad Donem.

Głównym celem pobytu młodych Polaków we Wrocławiu było poznanie polskiej kultury, historii, a przede wszystkim języka polskiego. Młodzież codziennie brała udział w zajęciach edukacyjnych i zwiedzała Wrocław i okolice. Poznali między innymi Kłodzko, Książ, czy Szklarską Porębę.

Młodzi Polacy chętnie poznawali polskie tradycje i zwyczaje. Mimo, że w ich żyłach płynie polska krew na co dzień w domu rodzinnym polskie zwyczaje niestety nie odgrywają ważnej roli. Ale dzięki pobytowi w Polsce mamy nadzieję, że to się zmieni. Widać było żywe zainteresowanie tańcem, historią i muzyką. Oczywiście z zajęć edukacyjnych młodzi ludzie brali udział w zajęciach sportowych oraz rekreacyjnych.

Uczestnicy oprócz miłych wspomnień otrzymali również podręczniki, aby w swoich miejscowościach móc kontynuować naukę języka polskiego.

Projekty zrealizowane

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

Adres korespondencyjny:ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław