Projekty

Zlot Młodzieży Polonijnej Polonicus 2014

W roku 2014 spotkaliśmy się w pierwszej połowie sierpnia i po kilku dniach spędzonych w Poznaniu pojechaliśmy do Biskupina. Biskupin to ważne miejsce w historii Polski, dlatego tez idealnie nadawało się na spotkanie młodych Polaków. Było nas 120 osób! Młodzież z Rosji, Włoch, Niemiec, Francji, Ukrainy i mała grupka z Polski.

Podczas dwóch tygodni przeżyliśmy mnóstwo niezapominanych chwil: ogniska, dyskoteki, wycieczki i wędrówki. Nie zabrakło również zajęć edukacyjnych: historia Polski, zajęcia z j.polskiego, polskich tradycji i zwyczajów. Zwiedziliśmy Gród Biskupin i Gniezno.

Dzięki tym wycieczkom poznaliśmy jak wyglądały początki państwa polskiego oraz jak wyglądała pierwsza osada Prasłowian. Dla uczestników, którzy niezbyt dobrze mówili po polsku przygotowano lekcje, dla zainteresowanych polską historią fascynujące lekcje historyczne. Rozegrano mecze w piłce siatkowej i nożnej, opalaliśmy się nad pięknym jeziorem i poznawaliśmy legendy polskie.

Zajęcia teatralne, plastyczne, muzyczne oraz wieczory kina polskiego pod gołym niebem – to wszystko można było znaleźć w programie POLONICUSA 2014! Podczas zajęć kulinarnych piekliśmy ciasteczka i pierniczki, olimpiada sportowa zawierała dyscypliny indywidualne i grupowe. Każdy mógł spróbować swoich sił! Paintball, malowanie twarzy i karaoke. Każda z grup przedstawiła również kraj i miejsce, z którego pochodzą. Ciekawe prezentacje uzupełnione były piosenkami i grami z poszczególnych krajów.

Było dużo zabawy, śmiechu, zawiązały się wspaniałe przyjaźnie, które z pewnością przetrwają na długo 🙂

Projekty zrealizowane

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

Adres korespondencyjny:ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław