Polonicus

Zlot Młodzieży Polonijnej

Pielęgnowanie swoich korzeni jest szczególnie trudne w przypadku emigracji i życia z dala od stron, z których pochodzą nasi przodkowie. Pytanie o to „Kim jestem?” wybrzmiewa głośno zwłaszcza w okresie dorastania, gdy młody człowiek zaczyna samodzielnie budować swoją tożsamość. Organizując w Polsce cykliczne spotkania dla Młodzieży Polonijnej, pragniemy stwarzać możliwości do poszukiwania odpowiedzi na to pytanie w gronie osób o podobnych doświadczeniach.

Zlot Młodzieży Polonijnej POLONICUS jest corocznym spotkaniem młodych Polaków (12-16 lat) z całego świata. Odbywa się nieprzerwanie od 2009 r. a jego głównym celem jest integracja polskiej młodzieży, na co dzień mieszkającej za granicami naszego kraju oraz stwarzanie możliwości do odkrywania swoich korzeni.

Najważniejsze wartości projektu:

Podejmowane działania:

Podczas dwutygodniowego pobytu w Polsce uczestnicy biorą udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach, wycieczkach, zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Śpiewają, tańczą, gotują, grają w piłkę, wędrują po górach, zwiedzają jaskinie, zdobywają twierdzę… I wiele, wiele innych. Spotykają ciekawych Polaków, mają możliwość nauki sztuk walki, spotkania prawdziwych rycerzy i żołnierzy, pisarzy i malarzy…. A na tym z pewnością nie koniec!

Zajęcia prowadzimy z pasją i zaangażowaniem. Języka polskiego uczymy niekonwencjonalnie, historii kreatywnie, a polskich tradycji z przymrużeniem oka ?

Co roku przyjeżdża do nas około 120 młodych ludzi z Niemiec, Włoch, Francji, Ukrainy, Rosji, Irlandii i wielu innych krajów świata. Są to grupy zorganizowane przez naszych partnerów lub osoby prywatne. Na stałe współpracujemy z wieloma instytucjami państwowymi poza granicami Polski.

Do tej pory gościliśmy młodych ludzi z następujących krajów:

 

 

POLONICUS 2014

 

POLONICUS 2015

 

POLONICUS 2016

 

POLONICUS 2018

 

Rekomendacje

Dotychczasowe edycje

Nasi sponsorzy

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

ADRES KORESPONDENCYJNY:
ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław

    Skip to content