Polonicus

Zlot Młodzieży Polonijnej

Zlot Młodzieży Polonijnej POLONICUS jest corocznym spotkaniem młodych Polaków (12-16 lat) z całego świata. Odbywa się nieprzerwanie od roku 2009.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Polsce uczestnicy biorą udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach, wycieczkach, zajęciach sportowych i rekreacyjnych. śpiewają, tańczą, gotują, grają w piłkę, wędrują po górach, zwiedzają  jaskinie, zdobywają twierdzę… i wiele innych. Spotykają ciekawych Polaków, mają możliwość nauki sztuk walki, spotkania prawdziwych rycerzy i żołnierzy, pisarzy i malarzy…. i na tym z pewnością nie koniec 🙂

Zajęcia prowadzimy z pasją i zaangażowaniem. Języka polskiego uczymy niekonwencjonalnie, historii kreatywnie, a polskich tradycji z przymrużeniem oka.

POLONICUS to:

  • Spotkanie młodych Polaków z całego świata
  • Odkrywanie Polski i jej przeszłości
  • Niezapomniane wakacje w Polsce

Co roku przyjeżdża do nas około 120 młodych ludzi z Niemiec, Włoch, Francji, Ukrainy Rosji, Irlandii i wielu innych krajów świata. Są to grupy zorganizowane przez naszych partnerów lub osoby prywatne. Na stałe współpracujemy z wieloma instytucjami państwowymi poza granicami Polski.

Do tej pory gościliśmy młodych ludzi z następujących krajów:

 

POLONICUS 2014

 

POLONICUS 2015

 

POLONICUS 2016

 

POLONICUS 2018

 

Rekomendacje

Dotychczasowe edycje

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

ADRES KORESPONDENCYJNY:
ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław