Pozostałe projekty
Wrocław – sierpień 2014

Pobyt młodzieży polskiej z Rosji w Polsce

    W dniach 17-30 sierpnia 2014 r. gościliśmy we Wrocławiu 40 osobową grupę młodzieży polskiego pochodzenia z Rosji. Uczestnicy pochodzili z czterech miejscowości: Władykaukaz, Petersburg, Rostok nad Donem.

     Głównym celem pobytu młodych Polaków we Wrocławiu było poznanie polskiej kultury, historii, a przede wszystkim języka polskiego. Młodzież codziennie brała udział w zajęciach edukacyjnych i zwiedzała Wrocław i okolice. Poznali między innymi Kłodzko, Książ, czy Szklarską Porębę.

     Młodzi Polacy chętnie poznawali polskie tradycje i zwyczaje. Mimo, że w ich żyłach płynie polska krew na co dzień w domu rodzinnym polskie zwyczaje niestety nie odgrywają ważnej roli. Ale dzięki pobytowi w Polsce mamy nadzieję, że to się zmieni. Widać było żywe zainteresowanie tańcem, historią i muzyką. Oczywiście z zajęć edukacyjnych młodzi ludzie brali udział w zajęciach sportowych oraz rekreacyjnych.

     Uczestnicy oprócz miłych wspomnień otrzymali również podręczniki, aby w swoich miejscowościach móc kontynuować naukę języka polskiego.

Copyright 2013. Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya. All rights reserved.

projekt: dmstudio.biz modyfikacje: ZaczO