Pozostałe projekty
Jarosławiec - sierpień 2012

Kolonia dla polskich dzieci z Kazachstanu w Polsce

    Po ubiegłorocznej półkolonii w Kazachstanie, przyszedł czas na wspólny projekt z Ambasadą W Ałma Aty w Polsce. Do Polski zaprosiliśmy 25 młodych ludzi polskiego pochodzenia z Kazachstanu. Głównym celem pobytu młodych Polaków w Polsce było poznanie polskiej kultury, historii, a przede wszystkim języka polskiego.

    Młodzież codziennie brała udział w zajęciach edukacyjnych. Młodzi Polacy chętnie poznawali polskie tradycje i zwyczaje. Mimo, że w ich żyłach płynie polska krew na co dzień w domu rodzinnym polskie zwyczaje niestety nie odgrywają ważnej roli. Ale dzięki pobytowi w Polsce mamy nadzieję, że to się zmieni. Widać było żywe zainteresowanie tańcem, historią i muzyką. Oczywiście z zajęć edukacyjnych młodzi ludzie brali udział w zajęciach sportowych oraz rekreacyjnych.

    W Jarosławcu młodzież z Kazachstanu spotkała się z młodzieżą z Polski, dzięki czemu mogli również nawiązać przyjaźnie, które mamy nadzieję utrzymają się przez długi czas.

     Uczestnicy oprócz miłych wspomnień otrzymali również podręczniki, aby w swoich miejscowościach móc kontynuować naukę języka polskiego.

Copyright 2013. Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya. All rights reserved.

projekt: dmstudio.biz modyfikacje: ZaczO