COOLturalnie
dookoła świata!
  1. Konkurs

Konkurs 2012

    We współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr XV organizujemy konkurs „COOLturalnie dookoła świata - Stany Zjednoczone Ameryki”. Konkurs odbędzie się w dniu 23 marca 2012 o godzinie 10.00 w Liceum Ogólnokształcącym Nr XV we Wrocławiu. Celem naszego konkursu jest propagowanie wiedzy na temat kultury i historii krajów na całym świecie oraz wspieranie nauczycieli w procesie nauczania o różnorodnych kulturach.

    Uczestnicząc w naszym konkursie uczniowie mogą zdobyć atrakcyjne nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla nauczycieli - opiekunów poszczególnych zespołów.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Konsula USA w Polsce, pana Benjamina Ousley`a!

    W dniu 17 lutego 2012 odbyła się druga edycja konkursu „COOLturalnie dookoła świata – Australia”. Konkurs objęła honorowym patronatem Ambasada Australii w Polsce. Wzięło w nim udział 11 drużyn z dolnośląskich gimnazjów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Jadzia Józków, przedstawicielka Wydawnictwo Pearson, pan Paweł Iwanowski, reprezentujący Firmę Perfect oraz pan Marek Moryń będący członkiem Zarządu Fundacji Freya. Partnerem naszego konkursu była Firma Empik Renoma, gdzie odbywał się konkurs.

    Podczas konkursu uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu geografii, historii, kultury i tradycji. Do zadań uczestników należało również rozpoznanie sławnych Australijczyków, między innymi Mela Gibsona, Paula Hogana czy Kylie Minogue. To zadanie nie było łatwe :) Podczas kolejnego zadania uczestnicy mieli rozpoznać znane zespoły muzyczne. Okazało się, że muzyka ( choć niekiedy starsza od naszych uczestników) nie sprawiła tak dużego problemu, jak zadanie poprzednie. Podczas odgadywania znanych miejsc w Australii uczestnicy wykazali się olbrzymia wiedzą i prawie wszystkie zespoły otrzymały maksymalna ilość punktów.

    Pierwsze miejsce w drugiej edycji naszego konkursu zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 39, drugie miejsce z Gimnazjum nr 23, a trzecie z Gimnazjum PARNAS. Uczniowie zdobyli atrakcyjne nagrody nie tylko dla siebie, ale również wielkie słowniki dla szkoły. Poza tym nauczyciel- opiekun zwycięzców otrzymał bon podarunkowy od Firmy Empik. Serdecznie gratulujemy wszystkich zwycięzcom!

    Sponsorami nagród w naszym konkursie byli: Wydawnictwo Pearson, Empik, Wydawnictwo Znak, Kancelaria Budnik&Posnow i partnerzy.
Serdecznie dziękujemy za ufundowanie atrakcyjnych nagród!

Partnerami naszego konkursu jest Empik Renoma oraz wydawnictwo Pearson

Galeria zdjęć

Copyright 2013. Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya. All rights reserved.

projekt: dmstudio.biz modyfikacje: ZaczO