COOLturalnie
dookoła świata!
  1. Konkurs

Konkurs 2011

I edycja konkursu "COOLturalnie dookoła świata - Stany Zjednoczone Ameryki" została objęta honorowym patronatem przez Konsula USA, pana Benjamina Ousleya Nasemana.

    W dniu 4 marca 2011 odbyła się pierwsza edycja konkursu „Coolturalnie przez świat - Stany Zjednoczone Ameryki”, który został objęty honorowym patronatem przez Konsula USA w Krakowie, pana Benjamina Ousleya.

    W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 12 dolnośląskich gimnazjów. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące kultury, historii, geografii USA. Oprócz pytań w konkursie znalazły się również zadania mające na celu sprawdzenie ogólnej wiedzy uczestników na temat współczesnych Stanów Zjednoczonych, dlatego też uczniowie udzielali odpowiedzi z dziedzin takich, jak muzyka, słynni Amerykanie oraz słynne miejsca. Zadania w naszym konkursie były różnorodne i ciekawe. Na uczestników czekało również zadanie niespodzianka, czyli przygotowanie w określonym czasie reklamy biura podróży, która zachęcałaby do wyjazdu do USA.

    Bardzo ciekawe okazały się również prace, które uczestnicy mieli przygotować przed konkursem. Nie zabrakło wśród nich symboli takich jak Statua Wolności, collage czy obrazów.

    W przerwie, kiedy jury obradowało i podliczało punkty uczestnicy i obserwatorzy konkursu dowiedzieli się czym zajmuje się nasza fundacja i w jakich przedsięwzięciach mogą wziąć udział.

    Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu „Coolturalnie przez świat” Stany Zjednoczone Ameryki zostali uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego Parnas, drugie miejsce uczniowie Gimnazjum nr 49, a trzecie z Gimnazjum nr 1.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Nauczycielka, która przygotowywała uczniów z Gimnazjum Parnas otrzymała bon upominkowy od Firmy Empik oraz nagrodę dla szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w naszym konkursie i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Galeria zdjęć

Copyright 2013. Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya. All rights reserved.

projekt: dmstudio.biz modyfikacje: ZaczO