O Fundacji Freya

Jesteśmy młodym i kreatywnym zespołem liderów młodzieżowych zajmujących się organizacją szeroko rozumianej współpracy międzynarodowej. Organizujemy obozy, kolonie dla dzieci i młodzieży oraz kursy i szkolenia dla liderów organizacji młodzieżowych. Naszą specjalnością jest organizacja wymiany międzynarodowej dla dzieci i młodzieży z całego świata. Od kilku lat zapraszamy również na obozy edukacyjno-rekreacyjne do Polski młodych ludzi, którzy mieszkają poza naszym krajem (Polonia).

Doświadczenie zdobywaliśmy od 2001 roku jako instruktorzy harcerscy działający w Zespole Zagranicznym Hufca ZHP Wrocław. Freya daje nam możliwość realizowania naszych marzeń – organizowania spotkań międzynarodowych w Polsce i wyjazdów zagranicznych, których celem jest zawsze praca połączona z nauką. Czerpiemy radość z naszych działań i mamy nadzieję, że przekazujemy wiele pozytywnej energii na zewnątrz!

Do współpracy zapraszamy osoby indywidualne, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje!

Statut Fundacji

Nasz zespół

 • Małgorzata Czaicka-Moryń

  Małgorzata Czaicka-Moryń - prezes fundacji

  Ukończyła filologie germańską i angielską. Przez wiele lat instruktorka harcerska. Organizatorka wielu projektów międzynarodowych, wymian młodzieżowych ( szkolnych i pozaszkolnych)oraz konferencji dla liderów organizacji młodzieżowych. Uczestniczka licznych konferencji i seminariów dla liderów organizacji pozarządowych oraz lektorów języków obcych. Pasjonatka Japonii, lubi podróżować, czytać książki i gotować. Otwarta na ludzi i ciągle poszukuje nowych wyzwań zawodowych. Żona i mama dwóch cudownych chłopaków oraz psa o imieniu Newton.

 • Marcin Bednarkiewicz

  Marcin Bednarkiewicz - wiceprezes fundacji

  Nauczyciel języka angielskiego, a także absolwent wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletni instruktor harcerski i zuchowy. Wielbiciel twórczości J.R.R. Tolkiena, pasjonat Wielkiej Brytanii oraz historii Wrocławia. Uwielbia górskie wędrówki i podróże (dalekie i bliskie). Poza językiem angielskim posługuje się językiem francuskim i hiszpańskim. Mąż i ojciec dwójki wspaniałych chłopaków.

 • Marek Moryń

  Marek Moryń

  Wieloletni instruktor harcerski i działacz ekologiczny. Pierwszy Indianin Hufca ZHP Wrocław. Miłośnik kultury Indian, survivalu i turystyki górskiej. Prawnik, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mówi przede wszystkim po rosyjsku i w Rosji czuje się jak w domu. Z literatury sięga zazwyczaj po tę dobrą, najchętniej kryminał, fantasy, ale nie pogardzi dobrym reportażem. Na co dzień mąż i ojciec oraz szczęśliwy współwłaściciel posokowca bawarskiego o imieniu Newton.

 • Basia Chyra

  Basia Chyra

  Mam na imię Basia mam 19 lat ( już niedługo: D), studiuję Biologię na Uniwersytecie Wrocławskim, mieszkam w Żmigrodzie z Rodzicami i Dziadkami w naszym prostopadłościanie z oknami. Uwielbiam siać rzodkiewkę w ogródku, a potem jak urośnie ją zjadać, kocham pierogi Babci, kocham jeździć na SLOT, uwielbiam spacerować z Newtonem, gdy jestem na Polonicusie. Moja przygoda z Polonicusem rozpoczęła się w 2013 roku miałam wtedy 16 lat, żałowałam wtedy, że wcześniej nie uczestniczyłam w tym obozie, ale okazało się, że mogę przedłużyć współpracę z Freya i oto jestem.

 • Agnieszka Kaniewska

  Agnieszka Kaniewska

  Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka politlogii i rosjoznawstwa, stypendystka Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie (CZ) oraz Uniwersytetu w Tomsku (RU). Przed wiele lat, jako instruktorka, związana z ZHP. Współpracuje z Memorialnym Muzeum w Tomsku. Z zawodu pr-owiec, z zamiłowania historyk. Czasowo porzuciła życie w Europie. Od sierpnia 2014 r. na codzień mieszka na Syberii. Czasem znienacka pojawia się w Polsce i ... znika. Fascynują ją: kraje rosyjskojęzyczne, podróże, książki, gry planszowe; inspirują spotkania z ludźmi. Prowadzi periodyczny blog. Współpracowała z Fundacją przy realizacji projektu "SYBERIA - w poszukiwaniu przeszłości i przyszłości". Inspiratorka i kreatorka wielu pomysłów.

 • Joanna Kulińska

  Joanna Kulińska

  Z Fundacją Freya byłam związana kilka lat. Obecnie zajmuję się szeroko pojętymi kulinariami. Prowadzę jedną z wrocławskich restauracji. Oprócz managerowania także gotuje, a autorskie przepisy publikuję na swoim blogu. Pomagam też przy otwieraniu oraz promowaniu się mniejszych restauracji i punktów gastronomicznych. Dzięki Fundacji Freya nauczyłam się tego, że granice znajdują się jedynie tam, gdzie sami je postawimy.

 • Adam Pańko

  Adam Pańko

  W 2004 roku swoje życie związałem z harcerstwem i wolontariatem. Od kiedy pamiętam zawsze chciałem pomagać innym, podróżować po świecie oraz pracować z dziećmi, dzięki fundacji Freya miałem taką możliwość. W wolnych chwilach czytam książki fantasy, a w sumie to czytam wszystko, oglądam filmy, robię zdjęcia oraz trenuje CrossFit. Na codzień prowadzę swój biznes, klub CrossFit'owy, więc pracuje w zawodzie który jest też moją pasją, idealne połączenie.

 • Ola Sierszeń

  Ola Sierszeń

  To ja - Ola. Zapalona czytelniczka, fanka małych podróży i rowerowa amatorka. Interesuje sie psychologią rozwojową dzieci. Od początku działalności z Fundacją nauczyłam się jak dobre rzeczy można zdziałać dzięki współpracy i wiary w drugiego człowieka. Dobra lekcja na przyszłość - z każdej wyciągam wnioski i kreuję lepszą siebie. :-)

 • Adrian Stojewski

  Adrian Stojewski

  Swoją przygodę z wolontariatem zacząłem dzięki Związku Harcerstwa Polskiego. Z Fundacją Freya związałem się w 2009 wraz z projektem "Syberia - w poszukiwaniu przeszłości i przyszłości" i. Jestem niepoprawnym optymistą i uwielbiającym podróże absolwentem Turystyki i Rekreacji, kucharzem, prowadzącym bloga o kuchni Hiszpanii. Jako concierge na co dzień pomagam ludziom załatwiać różne możliwe i niemożliwe do wykonania zadania w różnych częściach Świata.Pomaganie ludziom gdziekolwiek na Świecie jest pewnym uzależnieniem, które rozkręca się jak lokomotywa, której nie da się zatrzymać.

 • Anna Tas

  Anna Tas

  Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu- sekcja angielska i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Dyplomowany nauczyciel języka angielskiego z wieloletnim stażem, egzaminator OKE, lektor języka angielskiego z doświadczeniem w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Od spotkania z Fundacją Freya współorganizatorka i współautorka zajęć, konkursów i warsztatów edukacyjno-artystycznych dla dzieci i młodzieży. W wolnym czasie uwielbia oddawać się 'kulinarnym podróżom po kuchniach świata' albo realizować swoje różnorodne pasje artystyczne. Kocha podróże, obcowanie z przyrodą i świeżo zaparzoną kawę z rana. Szczęśliwa mamą nastolatki i posiadaczka uroczego foxterriera o imieniu Cookie.

 • Klaudia Wyglądacz

  Klaudia Wyglądacz

  Dzień dobry! Mam na imię Klaudia.
  Na co dzień:
  -ciągnę ludzi za język, czyli uczę języka polskiego jako obcego;
  -śpiewam, śpiewam i jeszcze raz śpiewam;
  -rozwiązuję zagadki etymologiczne (np. dlaczego mówimy „niedźwiedź”, a nie „takdźwiedź”?);
  -uczę się języków obcych;
  -zaczytuję się w literaturze faktu.

  Lubię planować kolejne podróże, skrzętnie notować wszelkie inspiracje w swoim kajecie oraz szukać nowych wyzwań, które odnalazłam w fundacji FREYA

 • Tomasz Żaczyk

  Izabela Nawrat

  Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 1995 roku nauczyciel w polonijnej szkole przy Polskiej Misji Katolickiej w Hanowerze/Dolna Saksonia.
  Nałogowa czytelniczka literatury polskiej i światowej, prowadzi podwójne życie (literacko) czytając książki dla dorosłych i dla dzieci. Entuzjastka muzyki wszelakiej od opery przez jazz do rocka (oprócz heavy metalu, puncka i grunge).
  Marzy o napisaniu książki o dzieciach dorastających w dwóch kulturach i dwóch językach, zbiera dowcipy językowe i sytuacyjne powstałe na styku dwóch kultur, mentalności i języków. Sporo inspiracji zebrała wychowując bilingualnie dwóch synów, teraz już dorosłych.

 • Iwona Pawelec-Pudło

  Iwona Pawelec-Pudło

  Absolwentka AWF we Wrocławiu, doktor nauk o kulturze fizycznej, pedagog. Pasjonatka turystyki górskiej, narciarstwa i prawie wszystkich form ruchu w plenerze. Szczęśliwie łączy pracę z pasją więc większość czasu spędza z dziećmi i młodzieżą w lesie i w górach. Prowadzi firmę IW.Outdoor, która zajmuje się organizacją plenerowych zajęć przygodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych z wykorzystaniem metod pedagogiki przygody i outdoor education.
  W Fundacji Freya znalazła swoje miejsce jako „pani od sportu” na Polonicusie.
  Całkiem prywatnie lubi kuchnię roślinną, kosmetyki domowej roboty i czytanie na trawniku.

 • Tomasz Żaczyk

  Tomasz Żaczyk

  Prosty chłopak z małego miasta mieszkający od kilku lat w nie takim już dużym Wrocławiu
  Absolwent UWr kontynuujący naukę na SWPSie. Dość gładko przekształcił pasję w pracę.
  Przygodę z Fundacją rozpoczął w październiku 2013 roku i od tego czasu jest odpowiedzialny za projektowanie graficzne i stronę internetową.

Freya w mediach

Radio

 • Radio Wrocław 2.11.2013
 • Radio Wrocław 2011

Prasa / Internet

 • Gazeta z Hanoweru
 • Klodzko24.eu - 28.07.2015
 • Gazeta Wrocławska - 20.07.2013
 • ReWizje Tomaszowskie - 20.11.2012
 • Gazeta.pl - 20.07.2012
 • Doba.pl - Kłodzko - 20.07.2012
 • Kłodzko - Ekspress Miejski - 19.07.2012
 • Gazeta Wrocławska - 16.09.2011
 • Gazeta Wrocławska - 17.09.2010
 • Nowe Życie - 06.2010
 • Gazeta Wrocławska - 20.03.2010

Kontakt

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya

fundacja@freya.org.pl

+48 602 177 158

+48 71 339 75 91

Adres korespondencyjny:ul. Przyjaźni 34E/5
53-030 Wrocław